Mystic Sk8 Cup 2018 se bude konat ve dnech 29. 6 – 1. 7. a bude opět součástí World Cup Skateboarding series. Skaters budou závodit o prize money 800.000Czk, v disciplínách street, bowl, best trick a ladies street.

Mystic Skate Cup 2018 (MSC) je 24. ročníkem největšího evropského závodu ve skateboardingu.

Sportovní svátek, který každoročně během tří dnů navštíví přes 10 000 diváků nejen z Prahy, ale i z celé ČR a mnoha zemí Evropy. Zároveň se jedná o nejoblíbenější akci pro mládež v prázdninové Praze. V loňském roce se přihlásilo do závodu 140 jezdců z celkem 40 zemí (včetně Američanů, Brazilců, Kanaďanů a jezdců z Austrálie a Asie). Věk jezdců se nejčastěji pohybuje v rozmezí od deseti do třiceti let. V loňském roce bylo věkové složení jezdců následující: 15% jezdců do 15 let, 50% 15 až 18 let, 35% jezdců nad 18 let. Pražské závody MSC si za dobu své existence vytvořily své obecenstvo, které se skládá z několika skupin: fanoušci skateboardingu ve věku od osmi do 35 let, aktivní jezdci ve věku od deseti do 30 let mladí lidé žijící aktivním způsobem života s pozitivním vztahem ke sportu.

MSC každoročně disponuje unikátním televizním pokrytím díky živému internetovému přenosu a televizním kanálům Eurosportu (50 zemí) a Extreme Sport Channel (120 zemí) – divácký dosah je 20 milionů. MSC zajišťuje přímý internetový přenos, který v loňském roce sledovalo celkem 40000 diváků z celého světa. MSC se zejména v posledních letech stal jedním z nejkvalitnějších a nejoblíbenějších závodů a přispívá k dobrému jménu Prahy v celém světě.

Díky pořádání MSC se daří získat prostředky na modernizaci překážek, aby odpovídaly současným nárokům skateboardingu, který se stále vyvíjí. Tímto se skatepark na ostově Štvanice stává jedním z nejmodernějších a nejkvalitnějších zastřešených skateparků v Evropě. Každodenně umožňuje široké pražské veřejnosti a závodním jezdcům sportovní využití na skateboardu, BMX, in-line a koloběžkách.