Stejně jako v loňském roce bude Super víkend skateboardingu kombinací tří závodů. Na diváky na pražské Štvanici čeká pod záštitou České asociace skateboardingu souboj o mistry ČR v disciplínách street a park, vítěze juniorského poháru i lokání zastávka World Rookie Tour.
Závodní víkend odstartuje kvalifikací v sobotu 25. září. V závodě půjde hlavně o postup do nedělního závodu mistrovství ČR. „Rozhodli jsme se navázat na úspěšný loňský rok a závod udělat dvoudenní. Dospělí letos kvůli covidu byly bez plnohodnotné série, tu jsme věnovali juniorům, takže víkend nabídne koncentraci toho nejlepšího z českého skateboardingu. Stejně jako loni nás čeká rozdělováním bodů v reálném čase, což zvýší interakci mezi diváky a jezdci a také zprůhlední hodnocení i široké veřejnosti,“ přibližuje super víkend skateboardingu předseda asociace Jan Lankaš.

Pro diváky budou živé výsledky znamenat zatraktivnění celého závodu, protože budou mít hned po jízdě k dispozici výsledky jezdce. Dokonce na obrazovkách či vlastních mobilních telefonech uvidí, jak vysoce bodovaný trik či jízdu musí jezdec udělat, aby se posunul na první místo. Ve světě je to standard, v Česku se, krom loňského úspěšného testování na Super víkendu, vyhlašují výsledky až po skončení závodu.
Nedělní finále bude začínat těmi nejmladšími do devíti a čtrnácti let v obou disciplínách. Pokračovat pak budou závody dospělých. Obhajoba titulu čeká v disciplíně street šestinásobného vítěze Maxima Habance, v disciplíně park pak vyzve v boji o titul českou špičku loňský vítěz Jan Tomšovský.

Jezdci do 14 a 21 let zároveň budou bojovat o účast na World Rookie Festu, závodu pro nadějné jezdce, který měl již letos zastávky v Německu nebo Japonsku. Jeho vítězové vzejdou z konečného hodnocení Super víkendu skateboardingu.
Jak je dobrým zvykem, konec září bude patřit skateboardingu na pražské Štvanici, buďte u toho a přijďte podpořit ty nejlepší riders z Česka.
Mistrovství ČR ve skateboardingu

Kategorie: do 9, do 14, do 23 + dospělí (muži), do 23 + dospělí (ženy)
Disciplíny: Street, Park
ONLINE REGISTRACE: https://liveheats.com/events/6023/registration

PŘEDBĚŽNÝ ČASOVÝ HARMONOGRAM:
Pátek 24.9.2021
Trénink pro registrované jezdce
Na místě nebo online bude možné se zaregistrovat do závodu.

Sobota 25.9.2021
ZÁVOD DO 9 A 14 LET 9:00
STREET ŽENY 13:00
PARK MUŽI 14:00
STREET MUŽI 16:00

Neděle 26.9.2021
SEMI A FINÁLE DO 9 a 14 LET 9:00
FINÁLE STREET ŽENY 11:00
SEMI A FINÁLE PARK MUŽI 12:30
SEMI A FINÁLE STREET MUŽI 14:30