ZAČÍNÁME 1. 9. 2020


Mystic skateboardová škola
otevřené skateboardové tréninky pro děti a mládež
za účasti předních českých jezdců – lektorů.


Mystic Skate School 2020 /podzimní semestr začíná v úterý 1. září
a pokračuje pravidelně každé úterý, středu a čtvrtek
od 17.00 do 18.15
(začátek je přesně v 17:00, přijďte raději o pár minut dřív, jako do školy)
Dítě nemusí chodit pravidelně, ale jak bude chtít/mít čas, třeba jen 1x týdně.


Cena jedné lekce je 250kč, cena za deset lekcí je 2000kč. Mystic Skate school začíná v dubnu a bude ukončena s koncem školního roku a pokračovat bude zase v září. Pokud nestihnete vyčerpat všech 10 předplacených lekcí do konce června tak pokračujete v září.

Přihlásit své dítě do lekce můžete pouze na místě od 16:30 hodin a to vyplněním Přihlášky člena Mystic Skatepark Štvanice z.s. za roční poplatek 100Kč .
Do Mystic skate School může vaše dítě vstoupit kdykoliv od dubna do června a pak od září do listopadu. Přihlášku musí podepsat rodič.

Členové našeho klubu se mohou po dohodě na info@mysticskatepark.cz nabo na tel 602337077 zakoupit skateboardové vybavení za zvýhodněné ceny.

Všichni naši lektoři úspěšně absolvovali kurz na lektora skateboardingu a disponují osvědčením o trenérské třídě C.


Při první lekci vyplníte přihlášku do Mystic Skate School, která je zároveň členskou přihláškou do skateboardového klubu Mystic Skatepark Štvanice z.s.

Členství je na jeden kalendářní rok od zaplacení členského příspěvku 100 korun v hotovosti při podepsání přihlášky.


Cílem Mystic Skate School není vychovat z Vašeho dítěte budoucího reprezentanta například pro Olympijské hry, kam byl skateboarding jako nový sport zažazen, ale chceme Vaše děti naučit bezpečně se pohybovat na skateboardu ať už ve skateparku nebo později na ulici. Skateboarding je pro většinu malých dětí splnění jejich dětského snu o možnosti se nezávisle pohybovat tak jako dospělí používají třeba auta. Kromě toho, že jízda na prkně s kolečkama děti nesmírně baví tak jízdou na skateboardu získávají schopnost skvělého motorického ovládání svého těla a aniž by si to uvědomovali posilují komplexně všechny svaly svého těla včetně “core” (trupu) a díky tomu se naučí správně dýchat což je základ zdravého člověka. Přestože skateboarding je individuální sport tak u nás jezdí děti společně a v naší škole získají skvělé kamarády a vzpomínky na celý život.


Veřejný skatepark Štvanice využívají celoročně tisíce mladých lidí nejen z Prahy, ale i z celé republiky. Skatepark na Štvanici má zásadní vliv na vývoj skateboardingu v Čechách. Nejenže nabízí nejlepší možnosti ježdění, ale každoročně hostí světovou skateboardovou špičku, čímž přitahuje zájem dětí mládeže o tento sport.

Mystic skateboardovou školu navštěvuje pravidelně okolo 40 dětí ve věku od 4 do 12 let. Tréninky probíhají každoročně od dubna do června a od září do listopadu. Děti trénují špičkoví skateboardisté včetně mistrů ČR a vítězů různých profesionálních závodů.

V rámci tréninku jsou děti rozdělené do skupin podle výkonnosti tak, že v každé skupině je max. 6 dětí, čímž je zajištěn osobní přístup ve výuce. Tréninky probíhají v areálu, který je v době výuky uzavřen veřejnosti. Díky tomu je výuka bezpečná. Děti během výuky ochrannou přilbu a i díky tomu za celou dobu existence školy nedošlo k žádnému vážnému zranění. Děti se díky efektivní výuce rychle naučí základy skateboardingu včetně návyku bezpečné jízdy ve skateparku, kterých je dnes v ČR více než 150!

Každoročně na závěr sezóny pořádáme pro účastníky naší školy závody “Mystic Sk8 School Race” ve čtyřech kategoriích – Sk8 Beginner, Sk8 Kid, Sk8 Rookie a Sk8 Rider. První tři vítězové ve všech čtyřech kategoriích vyhrávají diplomy, poháry a věcné ceny a všichni další účastníci závodu dostávají originální trika s motivem závodu.

Během letních prázdnin v rámci projektu uspořádáme příměstský intenzivní kurz Mystic Skate Camp, a to celkem ve třech týdenních termínech. Program těchto kempů bude navazovat na výuku skateboardové školy, avšak bude rozšířen na formu celodenních aktivit formou příměstského tábora.