ROLLERBLADING GAMES PRAGUE 2021
23. – 24. 7. 2021
Web
Event
Facebook

Vstup zdarma / Free Entry

Jedná se o unikátní celosvětovou dvoudenní akci zaměřenou na závody v aggresive inline bruslení.
Tato akce vznikla spojením sportovních akcí KaCZer Cup a Masters r.s.c.

Kaczer cup 2021
https://www.kaczercup.cz

Třetí ročník dvoudenního závodu v in-line street bruslení a ukázky tohoto sportu formou exhibičního vystoupení profesionálních a amatérských in-line bruslařů z celé České republiky. Během celého závodu je připraven pestrý program.

Kaczer cup vznikl na základě tragického životního příběhu Jana Kalouse (přezdívaného Kaczer, dle jeho dabované role Dulíka z Kačeřích příběhů), dětského herce a dabéra, jehož hlas jste mohli slyšet z úst Macaulaye Culkina v americké filmové sérii Sám doma, sportovce tělem i duší, syna, bratra, partnera, ale také skvělého kamaráda. Honza byl člověk, který miloval výzvy, stále vymýšlel nové způsoby, jak sebe i své okolí posouvat dál. Do každé aktivity šel naplno a měl dar s sebou strhnout lidi kolem sebe. Ve chvíli, kdy propadli jeho sportovní aktivitě, mizel za další výzvou, opět se stoprocentním zápalem. Nerad prohrával a když přeci jen prohrál, vyžadoval odvetu, aby sám sobě dokázal, že jeho tělo zvládne víc. Nezvládlo. Stejně jako mnoha jiným, se ani jemu v dnešní uspěchané době plné stresu nevyhnula deprese. Postupem času, kombinací a výši antidepresiv, které mu byly předepsány, už se nedokázal postavit na brusle, které od dětství tolik miloval (v r. 2001 se dokonce stal vicemistrem ČR v aggressive inline bruslení). Svůj život, i přes veškeré úsilí své milované přítelkyně, ukončil vlastní rukou v srpnu 2018. Bylo mu 39 let.

Myšlenkou projektu Kaczer cup je pomoc s bojem skryté hrozby pramenící z deprese, z nemoci, nad níž ti, jichž se netýká, mnohdy jen mávnou pohrdavě rukou. Díky tomu jsme také navázali spolupráci s neziskovou organizací Fokus Praha, z.ú. Výtěžek ze vstupného bude předán právě této společnosti, která pomáhá lidem s psychickými problémy začlenit se zpět do běžného života.